Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
karne-hediyesi-olacak-rotalari-kesfedin

Çocuğunuz için Karne Hediyesi Olacak Rotaları Keşfedin!

Büyükler kadar, çocuklar için de uzun bir kış geride kaldı. Onlarla yolda olmanın keyfini, yeni yerleri birlikte keşfetmenin heyecanını yaşamak, unutulmaz anılara imza atmak istiyorsanız Avis daima yanınızda!

Eskişehir, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı

İçinden Porsuk Nehri’nin geçiyor olmasından mı, üç tane üniversiteye ev sahipliği yapıyor olmasından mı bilinmez ama Eskişehir daima dinamik, eğlenceli bir yer olarak ününü korumaya devam ediyor. Bu şehir çocukla seyahat edenler için de oldukça cazip ve eğlenceli. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı yaklaşık 400 bin metrekare alan üzerine kurulu ve Eskişehir’e gelen ziyaretçilerin uğrak noktası. Burada bulunan Masal Şatosu, Nuh’un Gemisi, 25 bin metrekarelik yapay gölet, park çevresini dolaşan buharlı mini tren, parklar oldukça eğlenceli. Ayrıca burada yer alan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, Bilim ve Deney Müzesi bir tam gününüzü şehrin bu kısmına ayırmanız gerektiğini işaret ediyor. Ayrıca gezilebilecek daha birçok yer mevcut Eskişehir’de. Bunlardan bazıları; Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kent Park, tarihi Odunpazarı Evleri, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Lületaşı Müzesi, Havacılık Müzesi.

Bursa, Karagöz Müzesi

Bursa denildiğinde ilk akla gelen kelime ‘tarih’tir muhakkak. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan bu güzide şehrin tarihi MÖ 4000 yılına kadar uzanıyor. Camileri, medreseleri, kültürel ve doğal güzellikleriyle Bursa, aynı zamanda kültürel mirasımız gölge oyununun en çok bilinen ve sevilen karakterleri Karagöz ve Hacivat’a da ev sahipliği yapıyor. Bugün Çekirge Caddesi üzerinde bulunan Karagöz Hacivat Müzesi’nde gölge oyununun tarihi ile ilgili bilgilere ulaşabilir, Karagöz ve Hacivat’ın maceralarına tanıklık edebilirsiniz. Müzenin karşısında Karagöz – Hacivat heykelini de görebilirsiniz. Ayrıca bu güzel şehir, yakın çevresinde yer alan Trilye, Mudanya, Gemlik gibi sahil şehirleri, Misi gibi tarihi köyleri ve yöreye özgü lezzetleri ile gezmeyi sevenlerin gözde ziyaret noktalarından biri.

Gaziantep, Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Yemek ve lezzetle ilgili bütün deneyim ve bilgilerinizi farklı bir boyuta taşıyan bir şehir Gaziantep. Ayrıca tarihi ile de göz dolduruyor. Eski Çarşı, Zeugma Müzesi, Gaziantep Kalesi, Arkeoloji Müzesi, birbirinden renkli han ve bedestenleri ile görülebilecek birçok yer mevcut. Ayrıca çocuklarınızla gidebileceğiniz Gaziantep Hayvanat Bahçesi, dünyanın dördüncü, Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi olarak büyük ilgi görüyor. 1000 dönüm orman içerisinde 270 tür ve 7000 hayvana ulaşmış. Ayrıca Gaziantep’te çocukların çok seveceği bir diğer seçenek ise Sunay Akın’ın yaptığı, 600’e yakın oyuncağın sergilendiği Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi. Üstelik bu oyuncakların bazılarının tarihi 1700’lü yıllara dayanıyor.

İzmir, Lunapark

İzmir, hem ilçeleri hem de şehir merkeziyle çok sayıda gezilecek noktaya sahip. Saat Kulesi, Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Ege Denizi’nin muhteşem manzarasının tadını çıkarabileceğiniz Kordon büyük bir keyifle gezilebilir. Çeşme, Foça gibi yerlerde denize girilebilir. Kültürpark’ta yer alan ve İzmir Enternasyonel Fuarı’nın simgelerinden olan lunapark, 1975 yılında kurulmuş. O günden beri her yaştan insanın ilgisini çeken parkı tabi ki en çok çocuklar seviyor.

Çocuklarınızla Avis Güvencesinde Keyifli Yolculuklar!

Çocuklarınızla keyifli yolculuklar yapmak, onları güvenle ve keyifle bir yerlere götürmek için Avis daima sizinle! Web sitesi üzerinden ya da Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şehir için ve havalimanı araç kiralama ofislerinden kolayca gerçekleştirebilir, benzersiz anlara en konforlu ve en güvenli şekilde başlayabilirsiniz!