Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
güvenli araba kiralama

Kullandığınız Otomobil Modeli Sizi Ne Kadar Yansıtıyor?

Araba modelleri kullanım şekilleri ve çeşitli fiziksel özelliklerine göre segmentlere ayrılır. Bu segmentler boyut, kullanılan malzemeler, performans gibi bazı faktörlere göre düzenlenerek ihtiyaçlara göre sınıflandırma imkânı sağlar.

Aynı zamanda aynı model araçların farklı gövde stilleriyle üretilmesi sayesinde araçların daha geniş kitlelerin ihtiyaçlarına uygun gelmesi sağlanır. Örnek vermek gerekirse Fiat’ın Egea modelinin hem hatchback hem de sedan modeli bulunur.

Hatchback

Arka tarafı düz olan ve bagaj kapısı tamamen açılan bir gövde stiline sahip hatchback araçların sedanlardan farkı, bagaj kısmının kabine dahil olmasıdır. 3 veya 5 kapılı olarak üretilirler ve genellikle arka koltukları yatırılabilir. Daha küçük tasarımları sayesinde park etme kolaylığı ve trafikte manevra avantajları şehir içi kullanımda daha çok tercih edilmesini sağlar. Hatchback araçların daha ufak ve hafif olmaları sebebiyle düşük yakıt tüketimleri, daha bütçe dostu olmaları birçok insanın kullanmasına olanak sağlar.

Sedan

Yolcu sayısı ve bagaj ihtiyacı arttıkça araç içerisindeki alanın da büyümesi gerekir. Sedan araçların en temel farkı bagaj kabininin yolcu kısmından ayrı olmasıdır. Bu sayede yolcular için daha fazla mekân ve hareket alanı oluşur. Hatchback araçlara göre daha geniş bir alana yayılması sebebiyle genellikle daha iyi yol tutuşu sağlayan sedan araçlar, ülkemizde de en çok tercih edilen araç modellerinden.

Van

Van araçlar, hatchback, sedan ve station wagon araçlara göre nispeten yüksek tasarlanmış araçlardır. Maksimum iç hacim sağlaması için tasarlanan bu araçlarda 9 yetişkinin yolculuk etmesi mümkün. Daha fazla yük ve yolcu taşıma kapasitesi sebebiyle tercih edilen van araçlara örnek olarak Mercedes Vito verilebilir.

Cross

Binek araçların SUV özellikleri taşıması için yükseltilmesiyle üretilen, genellikle arazi kullanımına uygun araçlara crossover veya cross araç ismi veriliyor.

SUV

Hem arazide hem de asfalt üzerinde konfor ve performans sağlaması için tasarlanan SUV’ler, daha büyük yolcu ve yük taşıma kapasitesine sahip. Son derece geniş yapıları, yüksek tasarımlarına rağmen güçlü bir yol tutuşuna sahip olmalarını sağladığından genellikle aileler tarafından tercih edilirler. Daha prestijli bir görünüm sağlayan SUV araçlar, yüksek olmaları sayesinde daha geniş bir görüş açısı sağlarlar.

Avis Araç Kiralama

Avis’in kiralama filosunda her segmentten araç bulabilirsiniz. Ekonomik, Konfor, Prestij, Premium, Lüks ve Van olmak üzere 6 farklı sınıfta araç kiralama hizmeti sağlayan Avis, müşterilerinin her ihtiyacına ve isteğine uygun çözüm üretmeyi hedefler. Ayrıntılı bilgi almak ve online ödeme ile %30 indirim fırsatından yararlanmak için avis.com.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.