Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
vites

Otomatik Vites Aşkına Karşı Düz Vites Aşkı

“Otomatik vites mi düz vites mi?” Kıyaslaması günümüzde hala devam ediyor.  Teknolojinin hızla gelişmeliyle, otomatik vitesli araçlar düz vitesli araçların yerini almaya başladı. Ancak düz vitesli araçlardan vazgeçemeyenler de mevcut. Otomatik vitesin rahatlığına karşı düz vitesin vites geçişlerinde verdiği hazzı tercih edenler hala var. Avis ile tercihinize göre dilediğiniz otomatik vitesli ya da düz vitesli aracı kiralayabilirsiniz.
 

Otomatik Vites ile Düz Vites Arasındaki Fraklar

Vites şanzımanın çalışma şekli, otomatik vites ile düz vites arasındaki temel farkı oluşturuyor. Düz vitesli araçlarda vites geçişi sürücü tarafından sağlanırken, otomatik vitesli araçlarda debriyaj yoktur ve aracın kendisi motor devri ve hız arasında bağlantı kurarak vites değişimini yapar. Bu nedenle düz vitesli araçlarda vites geçişi, otomatik vitese göre daha hızlı yapılabiliyor. Özellikle acemi sürücüler, otomatik vitesli araçların daha güvenli ve konforlu olduğunu düşünmektedir. Günümüzde, teknolojiyle birlikte düz vitesli araçlar da gelişmekte ve kullanım açısından daha kolay hale gelmektedir. Ancak yokuş kalkışı gibi durumlar açısından, otomatik vitesli araçlar sürücüye büyük bir kolaylık sağlıyor. Otomatik vites aşıkları bu kolaylıktan hoşlanırken, düz vites aşıkları ise vites değişimini yapmanın verdiği heyecandan hoşlanıyor.
Otomatik vitesli araçlar ile düz vitesli araçların farklı olduğu bir diğer konu fiyatları. Düz vitesli araçlar genellikle otomatik vitesli araçlardan daha uygun fiyatlı oluyor. Otomatik vitesli araçlarda, motor devri ve hıza göre vites değişimi kendiliğinden gerçekleştiği için düz vitesli araç vitesli araçlara oranla daha çok yakıt kullanımına yol açar. İster otomatik vites aşığı olun ister düz vites aşığı… Avis’ten bütçenize ve zevkinize göre birbirinden çeşitli düz vitesli veya otomatik vitesli araçlar kiralayarak yolların tadına varabilirsiniz.