Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
oyuncak müzesi

Oyuncak Müzeleri: Çocukluğunuzu Hatırlatan Bir Deneyim

Çocukların hayal dünyalarına zenginlik katan oyuncak müzeleri, yetişkinlerin de geçmişteki anılarını canlandıran, gezmesi en keyifli müzeler arasında bulunuyor. Bu nedenle de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok kişi tarafından sıklıkla ve ilgiyle ziyaret ediliyorlar. Sizler de çocukluğunuza dönmek, geçmişi anarak keyifli bir vakit geçirmek isterseniz ülkemizdeki birbirinden güzel oyuncak müzelerini gezmeye başlayabilirsiniz!

İstanbul Oyuncak Müzesi

2005 yılında Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, tüm dünyada çocuk ve oyuncak müzeleri birliği kurulmasına ön ayak olmuştur. Burada Sunay Akın’ın 20 yıl boyunca biriktirdiği, her yaştan insanın ilgisini çekecek oyuncakları bulabilir, adeta geçmişte yolculuğa çıkabilirsiniz.

Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi

23 Nisan 1990’da Prof. Dr. Bekir Onur tarafından açılan Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi sadece ziyaretçilerini hatıralarda bir yolculuğa çıkarmıyor, aynı zamanda ülkemizin oyuncak tarihini de yakından inceleme fırsatı sunuyor. Yaklaşık olarak 2000 oyuncağın bulunduğu Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi’nde beş farklı bölüm bulunuyor:

  • İlk bölümde, geleneksel el yapımı oyuncaklar,
  • İkinci bölümde, fabrika üretimi oyuncaklar,
  • Üçüncü bölümde, tarihi 1890 yılına kadar dayanan en eski yabancı oyuncaklar,
  • Dördüncü bölümde, antik ve Türkiye’nin çeşitli arkeoloji müzelerinde sergilenen oyuncakların kopyaları,
  • Beşinci bölümde ise yeni oyuncaklar ve çizgi film karakterleri sergileniyor.

Ekolojik Oyuncak Müzesi

Samsun Tekkeköy’de restore edilen bir Rum evinde ziyaretçilerini ağırlayan Ekolojik Oyuncak Müzesi, tamamen ahşaptan yapılan oyuncaklardan oluşuyor. Böylelikle bir yandan bölgenin kültürü tanıtılırken diğer yandan da ziyaretçilerde sürdürülebilirlik ve doğanın korunması hakkında farkındalık oluşması sağlanıyor.

Antalya Oyuncak Müzesi

2010 yılında Sunay Akın danışmanlığında açılan Antalya Oyuncak Müzesi’nde 19. yüzyıl ve 20. yüzyıldan günümüze kadar ulaşan yaklaşık olarak 3.000 oyuncak bulunuyor. Kâğıttan bir gemi sembolü taşıyan müze, geçmişin en eğlenceli anılarında yolculuğa çıkmak isteyen ziyaretçilerini Antalya’da bekliyor.

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi

Gaziantep’te bulunan, geleneksel mimarinin en güzel örneklerinden sayılacak bir binada Sunay Akın gözetiminde oluşturulan bu müze, 600 parçalık oyuncak koleksiyonunu içerisinde barındırıyor. Oyuncak müzesinin bulunduğu kültürel tesisi gezerken bir yandan tarihi bir yolculuğa çıkabilir diğer yandan da dünyanın farklı ülkelerine yönelik etnografik bilgiler de edinme şansı yakalayabilirsiniz!

Geçmişin en eğlenceli anılarında nostaljik bir gezintiye çıkmak isterseniz Avis, avantajlı fırsatlarıyla her zaman yanınızda. Araç kiralama işlemlerinizi web sitemiz üzerinden, şehir ya da havaalanı ofislerimizden kolaylıkla ve hızlıca gerçekleştirebilir, direksiyonu dilediğiniz rotaya kırabilirsiniz!