Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store

Rotamız, Zaferin Şehri Çanakkale!

Çanakkale, Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı, tarihi, kahramanlık destanları, doğal lezzetleriyle bir gidenin bir daha unutamayacağı güzel şehrimize yolunuz düşerse; Gelibolu Yarımadası Milli Parkı’nı, Çanakkale Şehitleri Anıtı’nı, Deniz Müzesi’ni ziyaret ederek aziz şehitlerimizi anabilir, kordon boyunda uzun bir yürüyüş yaptıktan sonra, yan yana sıralanmış restoranlardan birine girerek akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Çanakkale Şehitleri Anıtı

Şehrin en önemli simgelerinden biri olan Çanakkale Şehitleri Anıtı, Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden askerlerimizin anısına yapılmıştır. Her yıl yurtiçinden ve yurtdışından binlerce kişi tarafından ziyaret edilen anıt, Gelibolu Yarımadası'nda, Çanakkale Boğazı'nın ucunda Hisarlık Tepe üzerinde bulunmaktadır.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı

Gelibolu Yarımadası, Çanakkale Savaşı’nda kahramanlık destanlarının yazıldığı yerlerin başında gelir. Burada Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyaları, Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Atatürk Anıtı ve Siperler bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı içinde bulunan Anzak Koyu’na giderek, şehrin tarihi dokusuna şahitlik edebilirsiniz.

Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale Deniz Müzesi, Çanakkale Savaşı’nda destansı bir kahramanlıkla kazanılan deniz zaferine ait önemli objeleri, çeşitli eşyaları görebileceğiniz; içinde Nusret Mayın Gemisi, Çanakkale Savaşları İhtisas Kütüphanesi, Çimenlik Kalesi (Kale-i Sultaniye), fotoğraf galerisi bulunan görülmeye değer bir müzedir.

Aynalı Çarşı

Hem turistlerin hem de yerlilerin uğrak yeri olan Aynalı Çarşı, 1889 yılında Osmanlı padişahı II. Abdülhamit döneminde yaptırılmıştır. İstanbul’da yer alan Mısır Çarşısı’nın bir benzeri olarak düşünülmüş olan çarşı, bugün de hâlâ alışveriş yapmak isteyenlerin uğrak yeridir.

Troya Antik Kenti

Çanakkale merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Troya Antik Kenti, UNESCO tarafından 1998 yılında Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır. Homeros’un M.Ö. 8. yüzyıla ait İlyada ve Odysseia destanına konu olan Troya şehrinin tarihi kalıntı ve koleksiyonlarına ev sahipliği yapan Troya Müzesi’ni gezip, görebilirsiniz.