Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
lüks araba kiralama

Sedan, Coupe, Hatchback... Tarafınızı Seçin!

Özgün karakterlerimiz, farklı yaşam tarzlarımız ve benzersiz zevklerimizle çok farklıyız.  İhtiyaçlarımızın ve isteklerimizin farklılığından kaynaklanan sebeplerle tercih edeceğimiz aracın bize sunacağı imkanları değerlendirerek vereceğimiz karar çok önemli. Yolculukların rahatlığını ve keyfini en üst seviyeye taşımak amacıyla kişisel ihtiyaç ve isteklere göre şekillenen araç türlerini üç başlıkta inceleyebiliriz.

Sedan

Dört veya beş kişilik, iki veya dört kapıya sahip araç türüne “sedan” ismi verilir. Bu araçlar, uzun yolculuklara ve aile seyahatlerine uygun tasarlanmıştır. Dış görünüşü sebebiyle diğer türlere nazaran daha büyük oldukları için de tercih edilebilmektedir.
Hacim: En yaygın kullanılan modellerden biri olan bu kasa çeşidinin bu kadar tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi bagaj hacmi. Yolcu kısmından ayrı şekillenen bagaj kısmı, diğer türlere göre daha geniş bir alan sağlar. Aynı şekilde bagaj kısmından ayrı şekilde tasarlanmış bir yolcu alanı olduğu için yolcu kısmı da koltuk sayısının fazla olmasıyla beraber koltuklar açısından da daha geniştir.
İmaj: Güçlü görünümü ve estetik çizgileriyle günlük hayatımızda çok çeşitli yerlerde karşılaşabildiğimiz bu kasa türü, makam araçlarından kurumsal araçlara, aile araçlarından kişisel kullanıma kadar birçok farklı alanda kullanılmaktadır.
Güvenlik: Tasarım itibarıyla geniş iç hacmi ve yol tutuş avantajı sayesinde diğer türlere göre daha çok tercih edilmesinin bir sebebi de güvende hissettirmesidir. Bagaj kısmının yolcu bölmesinden ayrı olması sebebiyle çocuklu aileler için araç içi sıcaklığın izolasyonu açısından da hatchbacklere göre daha avantajlıdır.

Coupe

Neredeyse herkesin çocukluk hayali olan bu tür araçların en önemli özellikleri aerodinamik tasarımları, daha hafif olmaları ve diğer türlere göre daha yüksek motor kuvvetleri sayesinde oluşan yüksek performanslarıdır. Genellikle iki yetişkin için tasarlanmış bu araç türünde, yolcu için ayrılmış alan diğer türlere göre daha küçüktür. Aerodinamik tasarımı sebebiyle araçların tavanları genelde alçaktır. Ön tarafta iki yetişkine uygun iki koltuk, bazı durumlarda da arka tarafta bir ya da iki koltuk bulunur.

Hatchback

Genel tasarımları sebebiyle Avrupa pazarının gözdesi olan bu otomobillerin en önemli özelliklerinden bir tanesi küçük olmaları sebebiyle trafikteki manevra imkanları ve park edilmesinin daha kolay olması. 5 kapılı tasarlanmış bu araçlar tamamen açılabilen arka kapısı sayesinde, yolcu kısmıyla aynı alanda bulunan bagaj bölgesine eşyaların yerleştirilmesinde büyük kolaylık sağlıyor. Sınıf ortalaması olarak daha düşük yakıt tüketimi avantajı sağlayan bu araçlar, hemen her model için üretiliyor olması sebebiyle çok çeşitli bir seçenek havuzuna da sahip. Şehir içerisinde trafikte manevra yapma ve park etme durumlarında rahatlık sağlayan hatchback araçlar aynı zamanda diğer türlere nazaran yakıt tasarrufu yapmanızı da sağlar.

AVIS

1974’ten bu yana sektörün zirvesinde olan Avis, en yaygın kiralama ağı ve en geniş filosuyla her lokasyondan, her koşulda ulaşabilmeniz için size çözümler sunuyor. Avis Yanında hizmetiyle İstanbul, Ankara ve İzmir’de kiralık aracınız istediğiniz noktada size ulaştırılıyor. Dünya çapında 5000’den fazla araç kiralama noktasından ve 444 28 47 no’lu Rezervasyon Merkezimizi arayarak iletişim kurabilir ve aracınızı kiralayabilirsiniz.