Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
üzüm bahçesi

Unutulmaz Bağ Bozumu Rotalarına Sizi AVIS Götürsün

Bağ bozumu, üzüme duyulan saygının; sevince, beraberliğe, üretime ve paylaşmaya dönüşmesi anlamına gelir. Tüm yıl boyunca büyük bir emek ve sevgiyle yetiştirilen üzümlerin ağaçlardan toplanma zamanının geldiğini gösterir. Yılda bir kez gerçekleşen ve üreticiler için gelir kaynağı olan bu dönem, birçok insan için oldukça özeldir. Yalnızca üzümlerin toplanması anlamına gelmeyen bağ bozumu geleneği, aynı zamanda köklü bir geçmişe sahiptir. Her kültürde farklı bir bağ bozumu geleneği bulunur.

Eylül ayının da gelmesiyle birlikte bu dönem ülkemizde İzmir, Nevşehir ve Elazığ gibi birçok ilde şenliklerle kutlanıyor. Yüzyıllardır kıymetli bir yere sahip olan üzümün olgunlaşma ve toplanma sürecini deneyimlemeniz ve seyahatlerinize keyifli bir tecrübe katmanız için rotanıza mutlaka eklemeniz gereken bu lokasyonları gelin birlikte keşfedelim.

Büyük Efes Bağ Bozumu Festivali

Geleneksel Büyük Efes Bağ Bozumu Festivali, Eylül ayının ortalarında Swissotel Büyük Efes’in yemyeşil bahçelerinde bu unutulmaz anları deneyimlemek isteyen birçok kişiyi ağırlayacak. Festivalde bağ bozumu sezonu kutlanırken, bağ sahipleri bir araya gelecek ve bağcılık ve üzümün gastronomi kültüründeki yerini katılımcılara anlatacak. Sizler de bu unutulmaz deneyimi Avis web sitesi üzerinden hızlıca araç kiralayarak yaşayabilirsiniz!

Gökçealan Üzüm Festivali

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Gökçealan’da yapılan üzüm festivalinin amacı, Osmancık üzümü başta olmak üzere Gökçealan’ın üzüm zenginliğinin tanıtılmasıdır. Selçuk’un doğal güzelliklerini tanıtmak, tarımsal değerlerini öne çıkarmak için düzenlenen bu festival kapsamında yarışmalar ve kültürel etkinlikler de ziyaretçilerini bekliyor olacak. Size en yakın Avis araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayarak bu bölgeye hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabilir, keyifli anlara doyasıya tanıklık edebilirsiniz.

Elazığ Bağ Bozumu Festivali

Verimli ovaları ve su kaynaklarıyla Anadolu’nun en eski yerleşim yerleri arasında bulunan Elazığ, Öküzgözü adıyla bilinen meşhur üzüm çeşidinin anavatanıdır. Elazığ bağ bozumu festivaline geldiğinizde bölgedeki Buzluk Mağaralarını ziyaret edebilir, üzüm toplayabilir, yepyeni bir kültüre tanıklık edebilir ve hoşça vakit geçirdiğiniz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Elazığ bağ bozumu festivaline Malatya ya da Bingöl Avis araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ya da web sitesi üzerinden rezervasyon yaptırarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Ürgüp Bağ Bozumu Festivali

Kapadokya Ürgüp Bağ Bozumu Festivali, bağ bozumu turumuzun son durağı. Doğal güzelliğiyle bizleri her zaman büyüleyen Kapadokya’daki bağcılığın çok eski tarihlere uzandığı ve Hititlerle birlikte başladığı biliniyor. Festivale turizm kuruluşları, kaymakamlık, çiftçiler ve sivil toplum kuruluşları destek veriyor. Kapadokya’nın eşsiz Peribacalarına yakından bakmak ve bu keyifli kültürel etkinliğe katılmanın en kolay yolu; Avis araç kiralama hizmetleri. Size uygun aracı seçin ve birbirinden özel bu festivalleri kaçırmayın!