Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
konforlu araç kiralama

Uzun Yolda Konforlu Yolculuğun İpuçları

Bazen iş, bazen de dilediğince seyahat etmek için uzun saatler boyu araç kullanmanız gerekebilir. Yorucu ve zorlu olabilen bu yolculukların etkilerini minimuma indirmek için sizler için hazırladığımız ipuçlarına göz atmanızı öneriyoruz.

Koltuğun Konumu Oldukça Önemli

Uzun bir otomobil yolculuğunda en önemli faktörlerden biri, elbette konfordur. Oturduğunuz koltukta kendinizi rahat hissetmemeniz yola odaklanmanızı zorlaştırırken aynı zamanda fiziksel olarak da zorlayıcı olabilir. Ayarları size göre ayarlanmış koltuk ile sırtınızı tam olarak destekleyen pozisyonda olmanız sürüş kaliteniz ve sağlığınız için oldukça önemli.

Yola Çıkmadan Aynaları Kontrol Edin

Araç içindeki görüş açınızı en iyi hale getirmek için yan aynaları ve arka dikiz aynasını, yola çıkmadan önce doğru şekilde ayarlayın. Böylece yolculuk esnasında aynaların konumundan emin olarak yol takibinizi eksiksiz yapabilirsiniz.

Direksiyon Tutuşuna Dikkat Edin

Doğru direksiyon tutuşu güvenli bir sürüşün en önemli noktalarından biri. Uzun yolculuklarda, ellerinizi direksiyona rahat bir şekilde yerleştirerek kontrolü sağlayıp konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Saat 9:15 veya 10:10 pozisyonu gibi yaygın direksiyon tutuşlarından birini tercih edebilirsiniz.

Aracınızın Yola Hazır Olup Olmadığını Kontrol Edin

Uzun bir otomobil yolculuğuna çıkmadan önce dikkat edilmesi gereken en kritik noktalardan biri, aracın yola hazır olup olmadığını kontrol etmektir. Lastik basıncı, yağ seviyesi, frenler, farlar ve silecekler gibi önemli unsurları kontrol ederek rahat ve güvenli bir sürüş sağlayabilirsiniz.

Mola Vermeyi İhmal Etmeyin

Uzun yolculuklarda düzenli molalar vermek, sürüş yorgunluğunu önlemek için kritik öneme sahiptir. Her iki saatte bir mola vererek vücudunuzu dinlendirin, gerin ve kan dolaşımınızı hızlandırın.

Rahat Kıyafetler Tercih Edin

Uzun yolculuklar sırasında rahat giysiler tercih edin. Bol ve esnek kıyafetler, hareket kabiliyetinizi artırır ve daha rahat bir sürüş deneyimi sunar.

Araç İçi Organizasyondan Emin Olun

Araç içinde düzen ve organizasyon sağlamak, hem rahatlık hem de güvenlik açısından önemlidir. Araç içi bölmeleri kullanarak eşyalarınızı düzenli tutun ve ihtiyaç duymanız muhtemel olan her şeyi kolayca ulaşabileceğiniz noktalarda tutun.

Doğru Araçla Yola Çıkın

Uzun yolda konfor, rahatlık ve güven sağlayacak en önemli faktör elbette aracın kendisidir. Siz de Avis’in benzersiz konfora sahip araçlarına göz atabilir, uzun bir otomobil yolculuğunu güvenli ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Üstelik 38 farklı şehirdeki Avis araç kiralama ofislerinden sizin için en uygun aracı kolaylıkla tercih edebilirsiniz.