Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
kış festivali

Yeni Yılı Festivallerle Karşılamaya Hazır mısınız?

Festivaller yalnızca yaz aylarında mı olur? Tabii ki de hayır. Özellikle kış mevsimlerinde ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilen festivaller, yaz enerjisini asla aratmıyor. Hava soğukken evden çıkıp yollara düşmenize değecek, içinizi ısıtacak rengarenk ve capcanlı bir festival turuna hazırsanız şimdiden bavulunuzu hazırlamaya başlayın!

Ayder Kış Festivali

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bulunan Ayder Yaylası’nda yaklaşık olarak 15 senedir düzenlenen festivalin ilk adı “Ayder Kardan Adam Şenlikleri” olarak biliniyordu. Kardan adam yarışmalarının düzenlendiği, DJ performansların sergilendiği, konserlerin ve çeşitli yarışmaların ardı arkasının kesilmediği bir atmosfer hayal edin. İlginizi çektiyse Ayder Kış Festivali 27-28-29 Ocak tarihlerinde eğlenmek için ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Karaburun Nergis Festivali

Kış mevsimi ülkemizin birçok şehrinde kar anlamına gelse de İzmir için durumlar pek öyle değil. Özellikle İzmir’in Karaburun ilçesi için kış, apayrı bir anlam taşıyor. Karaburun’da kış, nergis mevsimi anlamına gelir. İlçenin yamaçlarında açan bu muhteşem kokulu çiçeklerin yarattığı görsel şölen ve renk cümbüşüne kayıtsız kalamayanları bu festivalde nergis kokusuyla birlikle geçirecekleri keyifli dakikalar bekliyor.

Bodrum Mandalina Hasat Festivali

Kış mevsiminde evinize kapanmak istemiyorsanız fakat ne yapacağınız konusunda kararsızsanız tam size göre bir öneriyle geldik; Bodrum Mandalina Hasat Festivali

Kendine has apayrı kokusu ve tadıyla dillere destan olan Bodrum mandalinasının korunması ve önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen bu festivalin etkinlik programı içerisinde bahçede mandalina hasadı, halk oyunları, müzik ve eğlence, mandalinadan yapılan ve içeceklerin tanıtımı, yöresel lezzetlerin sunumu ve alışveriş imkanları yer alıyor.

Edirne Bocuk Gecesi

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı olan Çamlıca köyünde gerçekleştirilen eski bir Balkan geleneği Bocuk Gecesi, kışın en sert gecesinde kutlanır. Çeşitli ritüeller gerçekleştirerek eğlenceli görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayan bu gece, yerel halkın gece yarısına doğru çeşitli kıyafetler giyerek komşularını korkutmasını konu alır. Beyaz çarşaflar giyilir ve yüze nişasta sürülür. Ağız içerisine sivri dişler yerleştiren ve korkunç kıyafetler giyenler sokaklarda gezerler ve genel olarak grup halinde seçilen evleri gezerek tek tek korkutmaya çalışırlar. Tüm bunlar olurken tenekelere vurarak sesler çıkarmayı da ihmal etmezler.

Sizler de bu eğlenceli festivallere ortak olmak ve kış mevsimini doyasıya yaşamak isterseniz Avis ile araç kiralama hizmeti ile dilediğiniz şehre kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Size uygun araç seçeneklerimiz için web sitemizi inceleyebilirsiniz!