Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Ofisi Seçiniz
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Manisa’da Bir Gün

Manisa’da Bir Gün

Ege’nin özel kentlerinden biri olan Manisa’da yaşayanlardan aldığımız önerilerle sizin için bir gezi programı hazırladık. Manisa’da ne yenir? ya da Manisa’nın gezilecek yerleri nerelerdir? gibi soruları Manisalılara sorduk. Sorulara aldığımız cevaplar doğrultusunda hazırladığımız gezi programına göz atabilir ve kendi planınız için ilham alabilirsiniz. Gezinizi daha konforlu hale getirmek için Manisa’da araç kiralama hizmeti alabilir ve sonrasında bu kenti doyasıya keşfedebilirsiniz.

Manisa’da Kahvaltı

Manisa’da Kahvaltı

Şehir merkezinde kahvaltı yapabileceğiniz çok sayıda mekân bulunsa da Spil Dağı’na çıkarken doğanın güzelliği ile iç içe kahvaltı yapma imkânı sunan yerleri değerlendirebilirsiniz. Şehri yukardan görme fırsatı bulacağınız bu mekânlarda ev yapımı lezzetlerle donatılmış bir kahvaltı sofrası ile güne başlayabilirsiniz. Şekerli pide, tahinli ekmek, pişi ve simit ekmeği kahvaltıda tercih edebileceğiniz özel Manisa lezzetlerinden bazıları.

Manisa’da Gezilecek Yerler

Manisa’da Gezilecek Yerler

Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek için tarihi güzelliklere doğru yola çıkma zamanı. MÖ 1300’lerden itibaren Lidya Uygarlığı’nın başkenti olan Sardes Antik Kenti ilk durağımız. Burası şehir merkezine yaklaşık 70 km uzaklıkta. Sardes, Kral Yolu’nun başladığı nokta olmasının yanı sıra ilk paranın basıldığı kent. Bin Tepeler adıyla bilinen ve dünyanın en büyük tümülüsü olduğu kabul edilen Lidya Tümülüsleri de bu antik kentte bulunuyor.

Lezzetli Bir Mola

Öğle yemeği için yakınlarda bir durak ararsanız mangal ve ızgaralarıyla ünlü mekânları tercih edebilirsiniz. Şehirdeki pek çok mekânda günlük taze etler ile hazırlanan menüler bulabileceğiniz için oldukça keyifli bir öğle yemeği yiyeceğinizden şüphemiz yok. Öğle yemeği için yapılan öneriler arasından yöresel lezzetlere odaklanmak isterseniz Kula güveci, pideli paça ve kapama mantı dikkat çeken seçenekler.

Keşfe Devam

Öğle yemeğinin ardından Muradiye Cami’sini ziyaret edebilirsiniz. Klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan Muradiye, 1583-1585 arasında III. Murat adına yaptırılmıştır. Muradiye Camii’ne 22 km uzaklıktaki Spil Dağı Milli Parkı ve Spil Dağı’nın eteklerinde yer alan Manisa Kalesi de görülecekler listenizde yer almalı. Kalenin yapım tarihi net olarak bilinmese de şehrin kurucuları olan Magnetler tarafından inşa edildiği düşünülüyor.

Akşam Keyfi

Şehrin güzelliklerini keşfettikten sonra harika bir akşam yemeği ile günü kapatmaya hazırsınız demektir. Akşam yemeği için tercih edebileceğiniz yöresel lezzetler arasından seçim yapmak biraz zor olabilir. Etli keşkek, Manisa Kebabı, kulak çorbası, sinkonta ve bohça kebabı keyifli bir akşam yemeği için önerilerimiz.

Manisa’da Gece Hayatı

Manisa gezinizi erken bitirmekten yana değilseniz geceyi devam ettirebileceğiniz, canlı müzik performanslarının yapıldığı mekânları tercih edebilirsiniz. Şehirdeki otellerin roof barları da geceyi sonlandırmak için iyi birer seçenek.

Manisa’da Oto Kiralama

Avis Manisa ofislerinden araç kiralayarak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Manisa’da oto kiralama için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

www.avis.com.tr

Avis Araç Kiralama Manisa Ofisleri

Avis Araç Kiralama Manisa Akhisar Ofisi
Adres: Ragıpbey Mah., 21. Sokak, No:45/A Akhısar, Manısa
Telefon: (0236) 336 5567
www.avis.com.tr
 
Avis Araç Kiralama Manisa Şehir Ofisi
Adres: 2. Anafartalar mah. 1. Mimar sinan bulv. No: 22/A Şehzadeler / Manisa
Telefon: (0236) 232 4268
www.avis.com.tr