Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
araç kiralama

Start-Stop Özelliğini Audi A3 ile Keşfet!

Start stop, özellikle son yıllarda yaygınlaşan ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeye başlayan bir otomobil sistemidir. Genellikle orta ve üst segment araçlarda sıklıkla görülür.

Start stop sistemi, sıkışık bir trafikte var olan bekleme sürelerinde ya da araç durma noktasına geldiğinde, aracın motorunun durmasını sağlayan bir teknolojidir. Kısaca start stop sistemi; araç durma noktasına geldiğinde, vites değiştirme kolu boştaysa ve ayağınızı debriyajdan çekerseniz devreye girer. Otomatik vitesli araçlarda ise frene basıldığında ve araç hızı düştüğünde start stop sistemi otomatik olarak çalışır. Elbette bu sistemin çalışmasını belirleyen belli başlı kriterler vardır. Bunlar;

  • Aracın sürücü kapısının ya da kaputunun açık olması
  • Akü şarjının az olması
  • Emniyet kemerinin takılı olmaması
  • Elektrik yükünün limitin üzerinde olması

gibi durumlarda start stop özelliği devreye girmeyebilir.

Bunların dışında diğer kriterlerin sağlanması durumunda kullanıcılar için enerjiden tasarruf edilmesini sağlayan bu sistem, verimli bir performans sunar. Özellikle şehir içi gezintilere bakıldığında araçlarda %15’e kadar tasarruf sağlayabilir. Genele bakıldığında da bu oran yılda yaklaşık bir depoya yakın yakıt tasarrufu anlamına gelebilir. Start stop özelliği genel kanının aksine aracın marş motoruna zarar veren bir sistem değildir. İçeriğinde start stop özelliği bulunan araçların marş motorları bu sisteme uyumlu ve zarar görmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Gelelim içerisinde yenilikçi start stop özelliği bulunan Audi A3’ün birbirinden farklı ve ilgi çekici özelliklerine…

Sınıfında dijitalleşmenin örnek modeli olarak bilinen Audi A3’ün yeni çıkan ve göz kamaştıran Sportback araçların iki donanım seviyesinde de iki farklı motor seçeneği bulunuyor. Gösterge panelinden, adeta bir imza haline gelen farlarına, sürüş asistan sistemlerinden multimedyasına kadar her noktasıyla Audi A3, premium araç sınıfının dijitalleşmede geldiği son noktayı gözler önüne seriyor.

Süspansiyon Sistemi; sportif ve dengeli bir sürüş imkânı sunuyor. Hidrolik direksiyon sistemine sahip Audi A3, artık pek çok modelde de progresif direksiyon seçeneği barındırıyor.

Start stop sistemi; aracın durduğu anlarda motorun kapanmasını sağlayarak daha az yakıt tüketimi sağlıyor.

Yol bilgisayarı; tüketim verileri, geniş vites uyarı ekranı ve yol tasarrufuyla alakalı sürüş ipuçlarını içerisinde bulunduruyor.

Enerji geri kazanım; aracınız mevcut hızdayken frene basıldığında kinetik enerji ortaya çıkıyor ve böylelikle %3’e yakın yakıt tasarrufu sağlanabiliyor.

Audi drive select, verimlilik modu; hız sabitleme sistemi, elektronik direksiyon sistemi ve uyarlanabilir hız sabitleme sistemine göre maksimum verimliliğin sağlanmasında etki sağlıyor.

Audi ultra; ünlü hafif yapısı yeni model araçlarında da kullanılıyor. Bu sayede araç hem dayanıklı hem de hafif bir hal alıyor. Hafif olması A3’ü çevik ve konforlu bir sürüş yapmaya imkân tanıyan araçlar listesine ilk sıralardan girmesini sağlıyor.

S tronic; manuel araçlarda S tronic sayesinde vites değişimleri daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Audi A3’ün son teknoloji barındıran özelliklerini ve ayrıcalıklarını deneyimlemek isterseniz Avis farkıyla dilediğiniz ofislerden araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz!